Rozwiń menu
Wyszukaj
Grupa Kapitałowa Grupa Azoty
Wybierz spółkę
JAROSŁAW GOWIN W GRUPIE AZOTY POLICE
26.05.2017
JAROSŁAW GOWIN W GRUPIE AZOTY POLICE
Jarosław Gowin: „Police są szansą dla całej polskiej gospodarki''.

„Police” są wielką szansą nie tylko dla regionu zachodniopomorskiego, ale dla całej polskiej gospodarki. Mam nadzieję, że jeszcze w tej dekadzie rozpocznie się tutaj wielkie przedsięwzięcie gospodarcze, które uczyni z Grupy Azoty Police jedno ze światowych centrów przemysłu chemicznego – powiedział premier Jarosław Gowin podczas wizyty, która odbyła się 26 maja w polickiej spółce.
Premier Gowin zapoznał się ze stanem prac nad inwestycją PDH, która będzie produkowała propylen, jeden z najważniejszych surowców w branży chemicznej. Celem projektu jest wybudowanie najnowocześniejszej w Europie instalacji dzięki której 480 tys. ton propanu będzie przetwarzane na ponad 400 tys. ton propylenu.
Pan premier miał okazję zapoznać się ze stanem prac, jak i zobaczyć ,,ściernisko”, które będzie pięknym miejscem zmieniającym oblicze polskiej gospodarki – zauważył prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki.
Dzieląc się refleksjami na temat planów budowy instalacji PDH premier Jarosław Gowin przyznał, że jest to największa tego typu inwestycja w Polsce, która stanowi jeden z kluczowych elementów i warunków realizacji planu odpowiedzialnego rozwoju premiera Morawieckiego.
Chcemy pchnąć polską gospodarkę na tory innowacyjności i z tego punktu widzenia, polickie  przedsięwzięcie jest elementem niezbędnym. Na pewno na posiedzeniach rządu, jak i w dyskusjach na temat tego, co ma być flagowym projektem naszej gospodarki będę prezentował argumenty, które usłyszałem podczas spotkania w Policach.- podkreślił premier Gowin.
Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA, wchodząca w skład Grupy Azoty, jest największą w regionie zachodniopomorskim spółką giełdową. W „Policach” i jej spółkach zależnych zatrudnionych jest łącznie ok. 3,5 tys. pracowników.
Grupa Azoty to największa w Polsce firma chemiczna, notowana na GPW. Powstała w wyniku konsolidacji zakładów z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla. Grupa jest drugim co do wielkości producentem nawozów sztucznych w Europie i liczącym się producentem związków chemicznych.

Wyszukiwarka