Celami projektu „Polimery Police” są przede wszystkim:
Przedsięwzięcie inwestycyjne nazywane projektem „Polimery Police” obejmuje swoim zakresem:
Instalacja PDH służy do przeprowadzenia procesu katalitycznego odwodornienia propanu, w ramach którego ma być produkowany propylen z wydajnością na poziomie 429 tysięcy ton.
Instalacja PP będzie produkować z wydajnością na poziomie 437 ton polipropylenu łącznie w trzech typach: homopolimery, kopolimery typu impact i kopolimery typu random. Zakład wytwarzający różne typy polipropylenu pracować będzie w oparciu o surowce: propylen dostarczany z Instalacji PDH oraz etylen dostarczany z Terminalu Przeładunkowo-Magazynowego. Infrastruktura Logistyczna PP stanowi obszar magazynowania, logistyki i wysyłki polipropylenu.
Terminal Przeładunkowo-Magazynowy pełni rolę obiektu służącego do rozładunku i magazynowania propanu i etylenu ze statków morskich oraz dostarczającego wymienione surowce do Instalacji PDH i Instalacji PP.
Instalacjami Pomocniczymi w projekcie są instalacje mediów, instalacje pomocnicze oraz systemy połączeń międzyobiektowych. Powyższe układy są przeznaczone do zabezpieczenia niezbędnych mediów wymaganych dla pracy Instalacji PDH, Instalacji PP oraz Infrastruktury Logistycznej PP.