Hyundai Engineering może rozpocząć II etap budowy terminalu przeładunkowo – magazynowego wraz z infrastrukturą techniczną w Policach. Decyzję w tej sprawie wydał 14 maja wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.
Wydane pozwolenie obejmuje m.in. budowę pomostu przeładunkowego wraz z pomostem dojściowym (komunikacyjnym), dalb odbojowo-cumowniczych i cumowniczych, pomostów komunikacyjnych do dalb, nabrzeża (obudowa brzegu wraz z umocnioną skarpą podwodną) oraz oznakowania nawigacyjnego.
To trzecia decyzja wojewody zachodniopomorskiego dotycząca inwestycji „Polimery Police”. Pierwsze pozwolenie z 23 grudnia 2019 r. obejmowało m.in. budowę dwóch kriogenicznych naziemnych zbiorników na propan o pojemności 40 tys. m3 oraz jednego kriogenicznego zbiornika naziemnego na etylen o pojemności 12 tys. m3. Drugie - z 21 kwietnia br. – obejmuje budowę części terminalu przeładunkowo–magazynowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie portu morskiego Police.
- Projekt "Polimery Police" to jedna z największych inwestycji ostatnich lat w polskim przemyśle. Dzięki budowie fabryki w Policach Polska stanie się jednym z czołowych producentów tworzyw sztucznych w Europie, a nowy terminal paliw płynnych podniesie niezależności energetyczno-surowcową kraju – mówi wicewojewoda Marek Subocz.
Równolegle do działań w porcie prowadzone są prace na terenie instalacji PDH, instalacji PP oraz w obszarze instalacji pomocniczych. Łącznie, do 14 maja zostało wydanych już 12 pozwoleń na budowę dotyczących inwestycji Polimery Police.