Grupa Azoty Polyolefins (Polimery Police) poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko
Menedżer ds. Finansowych

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie realizować między innymi następujące zadania:

  • Zawieranie transakcji zabezpieczających ryzyko rynkowe (instrumenty pochodne),
  • Bieżąca obsługa portfela instrumentów pochodnych Spółki,
  • Prowadzenie procesów zarządzania bieżącą płynnością Spółki,
  • Prowadzenie rachunkowości zabezpieczeń w odniesieniu do portfela instrumentów zabezpieczających,
  • Tworzenie strategii zabezpieczeń ryzyka rynkowego,
  • Tworzenie polityk, procedur oraz analiz na potrzeby zarządzania ryzykiem rynkowym i płynnością,
  • Przygotowywanie dokumentów, raportów i prezentacji w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym i płynnością,
  • Wsparcie innych procesów finansowych w Spółce w zakresie zarządzania ryzykiem rynkowym i płynnością,
  • Bieżąca współpraca z innymi jednostkami i komórkami organizacyjnymi Spółki.

Poszukujemy osoby:

  • wykształcenie wyższe preferowane ekonomiczne/finansowe,
  • co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu ryzykiem rynkowym (ryzyko stopy procentowej, kursowe i towarów) w przedsiębiorstwach sektora niefinansowego,
  • doświadczenie w zakresie zarządzania płynnością w przedsiębiorstwie sektora niefinansowego,
  • znajomość instrumentów rynku finansowego,
  • doświadczenie w tworzeniu strategii zabezpieczeń ryzyka rynkowego,
  • znajomość zasad rachunkowości zabezpieczeń pod MSSF 9,
  • bardzo dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie umożliwiająca swobodną komunikacje biznesową,
  • bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office (głównie exel),
  • umiejętność pracy w zespole, samodzielność w działaniu, dobra organizacja pracy, rozwinięte umiejętności analityczne.

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie zależne od posiadanych kwalifikacji,
  • możliwość rozwoju kariery w dynamicznie rozwijającej się organizacji,
  • pracę w zespole doświadczonych i zmotywowanych ludzi,
  • atrakcyjny system premii kwartalnych,
  • pakiet benefitów pozapłacowych (m.in. szkolenia, dofinansowanie do karty sportowej, dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie do wypoczynku).