Grupa Azoty Polyolefins (Polimery Police) poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko
Radca Prawny

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie realizować między innymi następujące zadania:

  • Bieżąca obsługa prawna spraw wynikających z prowadzenia przez Spółkę codziennych czynności, w tym sporządzanie i opiniowanie pism korporacyjnych i procesowych, wsparcie w zakresie bieżącej obsługi korporacyjnej organów Spółki, rejestracja zmian korporacyjnych, reprezentowanie spółki przed sądami, organami i innymi podmiotami.
  • Zapewnianie poprawności formalnoprawnej projektów umów cywilnoprawnych, porozumień, uzgodnień, pism, wniosków, uchwał i innych dokumentów.
  • Prowadzenie negocjacji ugodowych w sprawach sądowych i pozasądowych.
  • Prowadzenie ewidencji spraw sądowych i opinii prawnych zgodnie z przyjętymi w spółce zasadami.
  • Przygotowywanie, opiniowanie i negocjowanie umów w obrocie krajowym i zagranicznym, w tym porozumień, uzgodnień, pism, regulaminów, wewnętrznych dokumentów i aktów prawnych regulujących funkcjonowanie spółki.
  • Sporządzanie opinii prawnych, ekspertyz i analiz w sprawach nasuwających wątpliwości interpretacyjne oraz wskazywanie propozycji rozwiązania zagadnień prawnych.

Poszukujemy osoby posiadającej:

  • Uprawnienia do wykonywania zawodu radcy prawnego.
  • Znajomość procedury cywilnej, prawa cywilnego, prawa pracy, prawa handlowego i gospodarczego. Mile widziana znajomość prawa podatkowego.
  • Mile widziane doświadczenie w zakresie obsługi prawnej Spółek w tym Spółek skarbu państwa.
  • Znajomość zasad i technik sporządzania dokumentów korporacyjnych, umów gospodarczych.
  • Bardzo dobrą znajomością języka angielskiego.

Oferujemy:

  • Pracę przy ciekawym projekcie inwestycyjnym, będącym aktualnie największą inwestycją przemysłową w Polsce.
  • Benefity pozapłacowe (m.in. szkolenia, opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie do wypoczynku).
  • System premii kwartalnych.
  • Szansę na rozwój i awans w strukturach organizacji.