Grupa Azoty Polyolefins S.A. informuje, że w dniach 12-13 września br. na terenie projektu Polimery Police będzie miało miejsce kontrolowane spalanie węglowodorów
na pochodni w związku z czynnościami serwisowymi podzespołów na instalacji. Wzmożona aktywność flary charakteryzuje się efektem świetlnym widocznym z dużej odległości, któremu towarzyszy również efekt dźwiękowy.
Hyundai Engineering Co., Ltd. złożył propozycje dwóch zmian do umowy o kompleksową realizację projektu Polimery Police. Co istotne, obecnie Grupa Azoty Polyolefins prowadzi negocjacje z Generalnym Wykonawcą dotyczące ostatecznego rozliczenia projektu Polimery Police, w tym osiągnięcia porozumienia w odniesieniu do wzajemnych roszczeń. W ramach negocjacji Grupa Azoty Polyolefins poinformowała Generalnego Wykonawcę o swoim stanowisku i ocenie w zakresie wcześniej przedłożonych propozycji zmian, tj. dwóch pism z 2023 roku oraz dwóch pism z lutego 2024 roku. W swoim stanowisku Grupa Azoty Polyolefins wskazała, że w oparciu o przekazanie dokumenty i informacje, w większości nie znajduje podstaw do uwzględnienia roszczeń Generalnego Wykonawcy z 2023 roku oraz roszczeń z lutego 2024 roku.
Grupa Azoty Polyolefins wydłużyła okres obowiązywania Umowy Stabilizacyjnej z 15 grudnia 2023 roku z późniejszymi zmianami, dotyczącej finansowania projektu Polimery Police. Tym samym, uzgodnione warunki na jakich Instytucje Finansowe będą udzielały finansowania Projektu będą obowiązywały w przedłużonym okresie Umowy Stabilizacyjnej, tj. do 30 września br.
W wyniku przeprowadzonych rozmów i uzgodnień z bankami, 6 sierpnia br. Grupa Azoty Polyolefins podpisała Umowę Zmieniającą do Umowy Stabilizacyjnej z 15 grudnia 2023 roku, dotyczącej finansowania projektu Polimery Police. Tym samym strony uzgodniły warunki na jakich Instytucje Finansowe będą udzielały finansowania Projektu w kolejnym okresie obowiązywania Umowy Stabilizacyjnej, tj. do 30 sierpnia br. Umowa zmieniająca została podpisana z 15 Instytucjami Finansującymi.
Grupa Azoty Polyolefins S.A. podpisała z Hyundai Engineering Co., Ltd., Generalnym Wykonawcą Polimerów Police, dwustronne protokoły Warunkowego Odbioru Tymczasowego dla podprojektu Instalacji Polipropylenu i podprojektu Terminala Przeładunkowo-Magazynowego H&ST. Procedura Warunkowego Odbioru Tymczasowego wprowadzona została w związku z dążeniem stron Umowy EPC do jak najszybszego przeprowadzenia działań związanych z przekazaniem przez Generalnego Wykonawcę projektu Polimery Police do komercyjnej eksploatacji.
W ramach działań zmierzających do podpisania długoterminowego porozumienia z instytucjami finansowymi, Zarząd Grupy Azoty podjął uchwałę o powołaniu zespołu ds. optymalizacji kosztowej w obszarze wynagrodzeń pracowników Grupy Kapitałowej Grupa Azoty oraz analizy Zakładowych Układów Zbiorowych Pracy. Jednocześnie Zarząd Grupy Azoty i Zarządy kluczowych spółek w Grupie Kapitałowej wystąpili do Zakładowych Organizacji Związkowych o zawieszenie wybranych kosztochłonnych postanowień ZUZP. Celem wskazanych działań jest wypracowanie jednolitych rozwiązań w całej Grupie Kapitałowej, aktualizacja zapisów ZUZP i dostosowanie niektórych rozwiązań do obecnej sytuacji finansowej.